יאיר בושרי (בי גלובל) – למה דווקא עכשיו להשקיע בנדל"ן של קפריסין?

יאיר בושרי בי גלובל בעלים
יאיר בושרי בי גלובל בעלים

יאיר בושרי, בעליה של בי גלובל מציין כי בקפריסין נגיף הקורונה השפיע קשות על השקעות נדל"ן אבל כעת זה כבר מאחורינו והמדינה מתפתחת בקצב מסחרר ומתאימה בדיוק כעת כמו כפפה ליד למשקיעי נדל”ן חכמים.

בשנים האחרונות הפכה קפריסין ליעד אטרקטיבי להשקעות נדל"ן בגלל מחירי הנכסים הנמוכים שלה.

כלכלת קפריסין תלויה במידה רבה בתיירות, שירותים פיננסיים, חקלאות ושילוח. שותפות הייצוא העיקריות של המדינה הן יוון, איטליה, רוסיה, בולגריה ובריטניה.

בנוסף להיותה יעד פופולרי לחופשה בקרב תיירים מכל רחבי אירופה והמזרח התיכון, קפריסין הפכה גם למרכז פיננסי חשוב לעסקים בינלאומיים, כאשר לחברות רבות יש את המטה האזורי שלהן שם.

נגיף הקורונה הוביל לירידה משמעותית ברכישת נכסים ותשואת נכסים. הסיבה לכך היא החשש מאנשים להשקיע בנדל"ן למטרות השקעה כדי לחסוך כסף. הממשלה נקטה בצעדים כדי להבטיח שהציבור לא ייכנס לפאניקה בנושא זה על ידי פרסום הצהרות כיצד הם עובדים על פתרון זה.

מומלץ למשקיעים לנקוט באמצעי זהירות לפני רכישת נכס בקפריסין. כמו כן, עליהם להיות מודעים להשלכות של נגיף הקורונה על נדל"ן בקפריסין ולנקוט באמצעי זהירות נדרשים לפני השקעה במגזר זה.

נגיף הקורונה השפיע על שוק הנדל"ן בקפריסין. הנגיף הזה גרם למחירי הנכסים לרדת ב-30 אחוזים.

מחירי הנכסים ירדו משמעותית מאז התגלה לראשונה נגיף הקורונה בקפריסין, מה שנובע מהעובדה שאנשים לא יכולים לגשת לנכסים שלהם או להרוויח מהם כסף בגלל שהם מוצפנים על ידי הנגיף.

השלכות המלחמה בין רוסיה לאוקראינה על הנדל"ן בקפריסין

המלחמה בין רוסיה לאוקראינה גרמה למספר בעיות לכלכלה הקפריסאית. הפלישה הרוסית לחצי האי קרים, שהיא אזור באוקראינה, הביאה לאובדן מקומות עבודה והשקעות רבים. עם חוסר היציבות הכלכלית הזו, הנדל"ן בקפריסין אינו אטרקטיבי כפי שהיה בעבר.

הביקוש לנכסים ירד משמעותית בגלל חוסר היציבות הכלכלית. ניתן לראות זאת מירידת המחירים שירדו בממוצע בכ-10%. גם מספר הרוכשים המעוניינים לרכוש נכסים ירד.

עקב הסכסוך הממושך בין רוסיה לאוקראינה שהוביל גם לסנקציות שהטילו מדינות המערב נגד רוסיה; משקיעים רוסים חיפשו מקומות חדשים להשקיע את כספם בנכסים בחו"ל כמו קפריסין. זה הוביל לתופעה משמעותית של דירות רפאים באיזורים מסוימים או דירות נופש בלבד.

ההשלכות של המלחמה בין רוסיה לאוקראינה על הנדל"ן בקפריסין עדיין אינן ברורות. אבל אפשר לומר בוודאות שהייתה לכך השפעה על הדרך שבה אנשים משקיעים את כספם בנכס.

אנחנו לא יכולים להיות בטוחים כיצד הסכסוך הזה ישפיע על שוק הנדל"ן הקפריסאי, אבל אנחנו יכולים להיות בטוחים שתהיה לו השפעה בשנים הבאות.

למה מומלץ לקנות נכס להשקעה בקפריסין?

השקעה בנכס בקפריסין יכולה להיות רווחית בגלל:

– המדינה מציעה מערכת מס אטרקטיבית הכוללת שיעורי מס הכנסה נמוכים, ללא מס רווחי הון וללא מס ירושה

– יש לה מגזר בנקאי יציב עם חשיפה מוגבלת למשבר בגוש האירו

– המדינה מציעה אקלים נוח להשקעות כמו ריבית נמוכה, שיעור אינפלציה נמוך ושיעור אבטלה נמוך

קפריסין היא מדינה שיש לה היסטוריה ארוכה של מתן הזדמנויות השקעה, יתרונות רבים לאנשים שמחפשים השקעות נכסים וזה רק משתפר עם הזמן.

זוהי אחת המדינות הבודדות באירופה שעדיין יש לה הרבה הזדמנויות להשקעות נדל"ן. השוק משגשג ויש הרבה אנשים שמחפשים לקנות נכס בקפריסין.

עם הריביות הנמוכות, קל לקבל את כספך בחזרה ולהרוויח טוב מההשקעה שלך בטווח הארוך. מחירי הנכסים בקפריסין זולים וכך גם יוקר המחיה, כלומר ניתן ליהנות מהחזר השקעה גבוה יותר מאשר במדינות אחרות.

שיתוף:

עוד מהבלוג

נדל"ן בקפריסין – כל הטיפים

יאיר בושרי בעליה של חברת בי גלובל – B GLOBAL מסביר כי אם אתם מחפשים מקום להשקיע בו את כספכם, אז קפריסין היא מקום מצוין

השקעות נדל"ן ביוון

חברת בי גלובל (B GLOBAL) מסבירה כי השקעה בנדל"ן ביוון היא הזדמנות מצוינת למי שמחפש לבנות תיק השקעות לטווח ארוך. המדינה עברה מהומה כלכלית בעשור

שליחת הודעה

דילוג לתוכן